اخبار جشنواره
سروش صحت دبیر هنری جشنواره بیست‌وسوم قصه‌گویی کانون سروش صحت دبیر هنری جشنواره بیست‌وسوم قصه‌گویی کانون

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و رییس بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در احکام جداگانه‌ای دبیر هنری، مدیر اجرایی و مسئولان کمیته‌های بین‌الملل، استان‌ها، قصه‌گوی برتر، پادکست و روابط‌عمومی و تبلیغات این جشنواره را منصوب کرد.

قصه تعریف و تصویر زندگی است/قصه گو برای من مهم تر از قصه است قصه تعریف و تصویر زندگی است/قصه گو برای من مهم تر از قصه است

مصطفی رحماندوست می‌گوید قصه گو برای من مهم‌تر از قصه است زیرا در این روزگار مهم‌ترین نیاز ما یادگیری چگونگی ارتباط گیری است.

پوستر بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون منتشر شد پوستر بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون منتشر شد

پوستر بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با طرحی از قصه معروف «پیرمرد و ترب» منتشر شد.

«ماهی سیاه کوچولو» و «داستان راستان»، کتابهای محبوب نوجوانی رییس شورای شهر تهران
«ماهی سیاه کوچولو» و «داستان راستان»، کتابهای محبوب نوجوانی رییس شورای شهر تهران

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران در مواجهه با واژه «قصه»، نقبی به دوران کودکی اش می زند و از خاطرات آن روزگار یاد می کند. محسن هاشمی در گفت و گویی به مناسبت برگزاری بیست و دومین جشنواره قصه گویی که از ۲۶ تا سی ام آذر ماه امسال در کانون پرورش فکری برپا شد، می گوید او هم اهل کتاب و قصه خوانی است و در کودکی کتاب «حسنک کجایی» تالیف مرحوم پرنیان، کتاب «ماهی سیاه کوچولو»ی مرحوم صمد بهرنگی و کتاب «داستان راستان» شهید مطهری جزو محبوب ترین ها برایش بوده اند و تاثیرات بیشتری بر روحیه و فکر او داشته اند.

تیزرهای جشنواره