هم‌زمان با هفته‌ی ملی کودک؛

اعزام قصه‌گویان جشنواره‌ی استانی به مدارس سمنان

1398/07/23

قصه‌گویان راه‌یافته به مرحله‌ی استانی بیست‌ودومین جشنواره‌ی قصه‌گویی روزهای 16 و 17 مهرماه در مدارس سمنان و حومه به اجرای قصه پرداختند.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان سمنان، نبی‌اله خدابخشی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان از حضور قصه‌گویان راه‌یافته به جشنواره‌ی قصه‌گویی طی روزهای 16 و 17 مهرماه 1398 در مدارس نوبت صبح و عصر خبر داد و گفت: اعزام قصه‌گویان به مدارس از برنامه‌های جنبی جشنواره‌ی بیست‌ودوم قصه‌گویی بود که با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی به‌عنوان یک ابزار ارتباطی و فرهنگ‌ساز در جامعه، انجام شد.‌


خدابخشی در ادامه با اشاره به شعار هفته‌ی ملی کودک و جشنواره‌ی قصه‌گویی مبنی بر «آینده را باید ساخت»،  اظهار داشت: قصه‌گویی و گوش‌سپردن به قصه‌ها یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین راه‌های انتقال تجربه است و به لحاظ آموزشی، قصه‌گویی ماهیت و ظرفیتی دارد که مفاهیمی مانند دوستی، صبر، عشق، امید و... در قالب آن به‌صورتی تأثیرگذار و سازنده به‌کار می‌رود.


وی در پایان تصریح کرد: قصه‌گویان با حضور در مدرسه فاطمیه، دانش‌آموزان افاغنه‌ی انصار 1 و انصار 2 که از اعضای کتابخانه پستی سمنان هستند به بیان قصه‌های خود پرداختند و با اجرای برنامه‌های شاد، میهمان کودکان در هفته‌ی ملی و روز جهانی کودک بودند.


گفتنی است؛ در هفته‌ی ملی کودک از سوی مربیان مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری، بیش از 110 برنامه‌ی شاد و متنوع ویژه کودکان و نوجوانان در سراسر استان سمنان برگزار می‌شود.