اعضای کانون لشت‌نشا روایت‌گر حماسه کربلا شدند

1398/06/24

اعضای نوجوان مرکز فرهنگی هنری کانون لشت نشاء با حضور در مراسم شیرخوارگان حسینی، روایت‌گر حماسه ی عاشورا شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، ماه محرم همواره روزهای مغتنمی برای گسترش و نهادینه‌سازی فرهنگ عاشورایی و انتقال پیام قیام سرور و سالار شهیدان، امام حسین (ع) به نسل کودک و نوجوان محسوب‌می‌شود و فعالیت‌های کتاب‌محور و مبتنی بر آموزه‌های دینی و اسلامی کانون نقش به‌سزایی در تحقق این اهداف ایفامی‌کند.
برهمین اساس مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری نیز با تکیه بر این پیشینه و در سایه بهره‌گیری از روش‌های خلاقانه و هدف‌مند مربیان خود به پرورش حس دینی کودکان و نوجوانان ایران اسلامی پرداخته و ضمن بازخوانی وقایع انسان‌ساز کربلا، به ارایه‌ی تصویری روشن از این رویداد بزرگ و آشکارسازی زوایای پیدا و پنهان آن کمک‌می‌کنند.
در این میان، مربیان و اعضای قصه‌گوی مرکز فرهنگی هنری کانون لشت‌نشاء روایت‌گر حماسه‌ی کربلا شدند و با بهره‌گیری از ابزار قصه و قصه‌گویی به ترویج فرهنگ عاشورایی در جامعه، به‌ویژه در میان نسل کودک و نوجوان پرداختند.
این حرکت فرهنگی در مسجد خاتم الانبیاء(ص) بخش لشت‌نشاء شهرستان رشت صورت‌گرفت و مربیان و اعضای کانون پرورش فکری ضمن تبیین نقش قصه و قصه‌گویی در انتقال ارزش‌‌های ملی و مذهبی، از این ابزار مناسب فرهنگی برای آگاهی‌ افزون‌تر مخاطبان از اهداف و اهمیت قیام سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین(ع) استفاده‌کردند.
این در حالی است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی را با شعار«آینده ساختنی است» هم‌زمان در سراسر کشور برگزار‌می‌کند.