برگزاری مرحله استانی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در زاهدان

1398/07/21

بیست‌ودومین جشنواره قصه‌گویی بین‌المللی(مرحله‌ی استانی) با حضور برگزیدگان مرحله‌ی کتاب‌خانه‌ای در کانون پرورش فکری استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون سیستان و بلوچستان، بیست‌ودومین مسابقه‌ی قصه‌گویی مرحله‌ی استانی در کانون استان برگزار می‌شود.
معصومه هادی، مدیرکل کانون سیستان و بلوچستان، ضمن اعلام این خبر گفت: شهریورماه سال جاری فراخوان این مسابقه در بخش قصه‌های 90 ثانیه‌ای و صحنه‌ای به مراکز فرهنگی‌هنری و دیگر نهادها ارسال شد.
دبیر بیست‌ودومین مسابقه‌ی قصه‌گویی استانی در ادامه از حضور 63 قصه‌گو در مرحله‌ی پایانی خبرداد و افزود: راه‌یافتگان به مرحله‌ی پایانی در روزهای 21 تا 23 مهرماه در سالن سینمای مجتمع با یک‌دیگر رقابت می‌کنند و برگزیدگان به مرحله‌ی منطقه‌ای معرفی خواهند شد.
هادی در پایان از برگزاری نشست تخصصی قصه‌گویی با عنوان «قصه‌گویی؛ از انتخاب تا اجرا» به صورت ویدیو کنفرانس برای نخستین بار در استان خبر داد و گفت: این نشست توسط حسن دولت‌آبادی، دکترای کارگردانی و نمایشنامه‌نویس، در مجتمع استان برگزار خواهد شد.
قابل ذکر است برای مرحله کتاب‌خانه‌ای بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در سیستان و بلوچستان 451 نفر در سایت جشنواره ثبت نام کردند که پس از رقابت، 63 نفر در بخش‌های زنان و مردان(24 نفر)، دختران و پسران(34 نفر) و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها(5 نفر) به مرحله استانی معرفی شدند که روزهای یک‌شنبه، دوشنبه و سه‌شنبه رقابت خواهند کرد.
گفتنی است در بخش علمی هم 4 اثر پژوهشی به دبیرخانه استانی رسیده است.