در مرحله استانی؛

برگزیدگان بخش صحنه ای جشنواره بین المللی قصه گویی استان قم معرفی شدند

1398/07/4

مرحله استانی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در استان قم روزهای 2 و 3مهر در مجتمع فرهنگی هنری کانون قم برگزار شد.

هیات داوران مرحله استانی بیست و دومین جشنواره  بین المللی قصه گویی در استان قم شامل مهدی آرایی،
وحید خسروی و ام‌لیلا شعبانی در بخش دختران و پسران از بین ۱۲ قصه راه یافته به این مرحله، محمود جدیدی با قصه «سخنان ارزشمند»، زهرا علیئی با قصه «پیراهن بی‌بی‌نازنین» و هانیه علی با قصه «سیاوش در آتش» را به ترتیب به‌عنوان نفرات حایز رتبه‌های اول تا سوم معرفی کردند.

هم‌چنین در بخش زنان و مردان از بین ۱۶ قصه راه یافته به این مرحله، محسن کریمی با قصه «کشاورز و خروس» به عنوان نفر اول، هدی توسلی با قصه «بهار دوستی» نفر دوم، سعیده اسکندری با قصه «سه آدم نادان» نفر سوم، محمد رضا بابایی با قصه «گربه و پلنگ» چهارم و فاطمه محمدی با قصه «اژدها و آتش دهانش» به عنوان نفر پنجم انتخاب شدند.


همچنین هیات داوران نوجوان کانون استان قم نیز در این مرحله هانیه علی با قصه «سیاوش در آتش» را به عنوان منتخب بخش دختران و پسران و محسن کریمی با قصه «کشاورز و خروس» را به عنوان نفر برتر بخش زنان و مردان معرفی کردند.

در عین حال ساره آمره با قصه «خانم کوچیک» در بخش دختران و پسران، طیبه حقگو با قصه «افسانه گل‌های آبی» و رضیه حکیمی با قصه «کش پری» در بخش زنان و مردان نیز از سوی هیات داوران استانی شایسته تقدیر شناخته شدند.

گفتنی است در مجموع ۱۰۰ قصه‌گو از استان قم در بخش صحنه‌ای بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی شرکت کردند که از این میان ۲۸ قصه‌گو، قصه‌هایشان را برای داوری روی صحنه اجرا کردند.