مریم سعادت:

بچه‌ها با قصه گویی وارد خیال می‌شوند

1398/09/11

مریم سعادت در نشست تخصصی و توجیهی بیست و دومین جشنواره قصه‌گویی منطقه ۵ کشور به میزبانی گلستان که ویژه قصه‌گویان راه‌یافته به بخش منطقه‌ای و با حضور داوران این مرحله برگزار شد، گفت: بچه‌ها با قصه گویی وارد دنیای خیال انگیز می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان، مریم سعادت داور بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه پنج کشور، با اشاره به این مطلب که همه به شنیدن قصه احتیاج دارند گفت:اغلب کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها در تعاملات روزانه خود قصه‌هایی را روایت‌گری می‌کنند، اما خود غافل از این مطلب هستند.

وی افزود: بهتر است آنها با علم به این روایت‌گری تعاملات خود را هنرمندانه و با زبان قصه، شیوا بیان کنند.

وی در ادامه مطلب از اثرگذاری قصه‌ها بر مخاطب گفت و تصریح کرد: یکی از دلایلی که باعث می‌شود در کشورهای دیگر به قصه‌گویی اهمیت دهند، موضوع اثرگذاری قابل توجه آن است، چراکه قصه‌گویی به ساده ‌ترین شکل در یک فضای صمیمی به اجرا در می‌آید و این فضای صمیمی بهترین فرصت برای انتقال مفاهیم مورد نظر به مخاطب را فراهم می‌آورد.

مریم سعادت ،بازیگر، کارگردان و عروسک‌گردان باسابقه حوزه تئاتر، سینما و تلویزیون است. وی در آثار ماندگار حوزه کودک از جمله «خونه مادربزرگه»، «عطر و گلاب باشید» و… به صداپیشگی و عروسک‌گردانی پرداخته است. سعادت همچنین در مجموعه‌هایی چون «قصه‌های تا به تا»، «دانی و من» و… بازی‌های به یادماندنی داشته است.