معاون فرهنگی کانون پرورش فکری استان یزد:

بیست‌ودومین جشنواره‌ی استانی قصه‌گویی در یزد برگزار می‌شود

1398/07/11

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد از آغاز به کار بیست‌ودومین جشنواره استانی قصه‌گویی از ۱۶ مهر ۹۸ هم‌زمان با روز جهانی کودک خبر داد

  به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان یزد، محمدرضا آخوندی، در نشستی خبری با بیان این‌که باور ما این است که قصه‌گویی یکی از نیازهای اساسی و حیاتی کودکان امروز است، اظهار داشت: جشنواره‌ی قصه‌گویی نیز در همین راستا برگزار می‌شود و امسال ۲۰۰ شرکت کننده از سراسر استان یزد آثار خود را به جشنواره ارائه دادند که از بین آن‌ها ۱۵۰ اثر صحنه‌ای به مرحله‌ی استانی در بخش‌های مختلف از جمله ۹۰ ثانیه با موضوع «شهر من یزد»، «زنان و مردان بالای ۱۸ سال»، «دختران و پسران  ۱۲ تا سال ۱۸» و «پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها» است راه یافته است.

 آخوندی خاطرنشان کرد: در بخش داوری تمام بخش‌ها از هم جدا شده و اکنون هفت گروه کار داوری را انجام خواهند داد ضمن این‌که امسال در میان داوران از حضور نوجوانان نیز بهره‌مند هستیم.

 وی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه قصه‌گویی به منظور کمک به ارائه‌ی آثار بهتر و قوی‌تر در جشنواره خبر داد و یادآور شد: تا زمان برگزاری جشنواره، تعداد کارگاه‌ها به ۱۴ مورد خواهد رسید که این کارگاه‌ها در همه‌ی شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

 معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد از همکاری آموزش و پرورش استان یزد، سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد، میراث فرهنگی استان، فرمانداری یزد، انجمن قصه گویان سروش و صدا و سیما و رسانه‌ها برای همکاری در برگزاری این جشنواره قدردانی کرد.

 آخوندی یادآور شد: زمان برگزاری مرحله‌ی استانی بیست و دومین جشنواره‌ی قصه‌گویی ۱۶ مهراست که در بخش زنان و مردان پنج نفربه مرحله‌ی منطقه‌ای راه خواهد یافت و بخش‌های دختران و پسران ۱۲ تا ۱۸ سال و پدربزرگ ها و مادربزرگ‌ها مستقیم به مرحله‌ی کشوری راه می‌یابند.

 وی با اشاره به این‌که در مرحله‌ی منطقه‌ای استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و یزد با یکدیگر رقابت می‌کنند، افزود: مرحله‌ی منطقه‌ای در آبان سال جاری به میزبانی خراسان رضوی در مشهد، برگزار می‌شود.

 آخوندی ادامه داد: مرحله‌ی‌ کشوری این جشنواره نیز ۳۰ آذرماه مصادف با شب یلدا برگزار خواهد شد و برگزیدگان در بخش‌های مختلف ملی و بین المللی، معرفی خواهند شد.