مدیرکل کانون پرورش فکری استان مرکزی:

ثبت نام بیش از ۸۸۰ نفر از استان مرکزی در جشنواره قصه گویی

1398/06/24

قنبری از ثبت نام ۸۸۴ نفر از استان مرکزی در جشنواره قصه گویی مرحله استانی خبر داد.

«جهانبخش قنبری» ضمن تقدیر از استقبال و مشارکت گسترده هم استانی های عزیز از جشنواره قصه گویی گفت: بیست و دومین دوره جشنواره بین المللی قصه گویی با شعار آینده ساختنی هست همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی نیز در حال اجراست.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی با اشاره به اینکه تا کنون حدود 884 نفر از استان مرکزی در این جشنواره نام نویسی کرده اند، افزود: بیش از نیمی از این افراد قصه‌های خودشان را در سایت بارگذاری کردند و دیگر علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند قصه هایشان را در سایت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی www.kanoonfest.ir بارگذاری کنند.

 وی به اقدامات گسترده استان مرکزی برای حضور پررنگ و پرشور در این جشنواره اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری 55 جشن قصه گویی با حضور بیش از هزار کودک و نوجوان و مربیان و خانواده‌ها در مراکز کانون پرورش فکری سراسر استان مرکزی از جمله این برنامه ها بوده است.

 این مقام مسئول همچنین از برگزاری 10کارگاه قصه گویی برای تمامی شهرستان‌های استان مرکزی نیز خبر داد و گفت: این کارگاه های آموزشی قصه گویی به منظور آشنایی هر چه بیشتر با چگونگی قصه گویی برگزار شده تا قصه گوها بتوانند قصه‌های متناسب داوری ها و کسب رتبه های برتر داشته باشند.

 مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی با بیان اینکه بیست و دومین دوره جشنواره بین المللی قصه گویی بخش‌های مختلفی دارد، خاطر نشان کرد: مهمترین بخش قصه گویی صحنه هست که در سه رده سنی، دختران و پسران ۱۸ سال و زنان و مردان است.

 قنبری در ادامه یکی از ویژگی‌های مهم چند دوره اخیر را حضور پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در جشنواره قصه گویی دانست و بیان کرد: این امر با استقبال گسترده روبرو بوده است.

 این مقام مسئول با اشاره به اینکه بخش دیگر جشنواره، بخش بین‌المللی است بیان کرد: این بخش برای افرادی هست که در جشنواره‌های قبلی رتبه‌های داشتند و افرادی هستند که تبحر خاصی در قصه گویی دارند.

 وی همچنین به بخش ۹۰ ثانیه برای عموم مردم اشاره کرد و گفت: در این بخش همه افراد می‌توانند بدون محدودیت سنی شرکت کرده و در مدت زمان ۹۰ ثانیه با عنوان «قصه زندگی من» به قصه گویی بپردازند؛ این بخش به صورت سراسری در کل کشور داوری خواهد شد.

 مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی با اشاره به اینکه در این قسمت زنان و مردان و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها می توانند شرکت کنند اظهار کرد: نفرات برتر به مرحله منطقه ای و برگزیدگان منطقه‌ای هم به جشنواره سراسری که شب یلدا در تهران برگزار خواهد شد راه پیدا خواهند کرد.