پویش فصل گرم کتاب کانون گلستان ادامه دارد:

حضور پرشور خانواده‌های گنبدی در فعالیت‌های کانون

1398/06/9

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گنبد با همکاری شهرداری و شورای اسلامی این شهر و در قالب برنامه پویش فصل گرم کتاب، فعالیت های خود را به مردم این شهر معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری گلستان، مصطفی رحماندوست، خالق صد دانه یاقوت خطاب به خانواده های گلستانی گفت: قصه گفتن برای بچه ها از بدو تولد و حتی پیش از تولد در خانواده، مقدمه ی گسترش مطالعه است. افرادی که از کودکی برای آنها قصه خوانده شده است در بزرگسالی به کتاب علاقمندتر میشوند.

شاعر و نویسنده کودکان و نوجوانان ادامه داد: اگر زمینه کتاب خواندن به شکل مستمر برای بچه ها فراهم شود خیلی از دغدغه های فرهنگی خانواده ها و جامعه کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه خانواده‎ها در عصر امروز می‎توانند با یک جستجوی مختصر در اینترنت ویژگیهای گروههای سنی مختلف فرزندان خود را جستجو کنند و مطلع شوند که چه کتابی مناسب فرزندانشان است اظهار داشت: والدین برای انتخاب کتاب خوب میتوانند به کانون مراجعه کنند که مورد تایید بسیار از صاحب نظران است.

شاعر و نویسنده  صاحب نام کتاب های کودکان و نوجوانان تصریح کرد: جشنواره قصه گویی بر اساس یک ضرورت در ۲۲ سال پیش با همراهی مربیان کانونی پایه ریزی شد که فرهنگ قصه گویی را در بین کودکان و نوجوانان ترویج دهد و آنها را به کتابخوانی علاقمند سازد.

همچنین مدیرکل کانون گلستان در این همایش ضمن ابراز خرسندی از حضور این شاعر صاحبنام کودک و نوجوان در استان گفت: مصطفی رحماندوست شاعر خاطره ساز نسلهای گذشته و آینده است و با آثار دیروز و امروزش همیشه در خاطره ماندگار خواهد بود.

محبوبه رجب نسب با اشاره به کتابهای چاپ شده این شاعر اظهار داشت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید نه تنها بین کودکان و نوجوانان بلکه بین تمامی قشرهای مردم این استان بیش از پیش نهادینه شود.

وی همچنین ضمن اعلام میزبانی کانون گلستان در مرحله منطقه ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی، به بخش های مختلف جشنواره از قبیل بخش ۹۰ ثانیه ای و صحنه ای و بخش علمی اشاره کرد و گفت: چهار رده کودکان، نوجوانان(۱۲ تا ۱۸)، پدران، مادران،پدربزرگ ها و مادربزرگ های می توانند در بخش های مختلف این جشنواره شرکت کنند.

شعرخوانی اعضای کانون در حضور مصطفی رحماندوست، نقالی، خوانش اثر شاعران حوزه کودک و اجرای موسیقی زنده صد دانه یاقوت توسط جواد نصرتی کارمند ستادی کانونی و ..... از ویژه برنامههای همایش بود.

در پایان این دیدار کودکان، نوجوانان و خانواده ها این امکان را یافتند تا کتاب شعر این شاعر توسط ایشان امضا و با او عکس یادگاری بیندازند.

گفتنی است همایش یک لقمه شعر و قصه در روزهای 23 و 24 مردادماه در مجتمع فرهنگی هنری کانون گرگان و مرکز فرهنگی هنری کانون علی آبادکتول ویژه ی خانوادهها و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد.