گیتی خامنه، فولکه تگتهوف و اشکان خطیبی؛

داوران بخش بین‌الملل جشنواره قصه‌گویی کانون معرفی شدند

1398/08/28

گیتی خامنه، فولکه تگتهوف و اشکان خطیبی به عنوان داوران بخش بین الملل بیست‌ودومین جشنواره بین‌‌المللی قصه‌گویی معرفی شدند.

از سوی محمدرضا زمردیان رئیس بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، گیتی خامنه، قصه گو و مجری نام آشنای حوزه کودک و نوجوان، فولکه تگتهوف، قصه گوی حرفه ای، استاد دانشگاه، بنیانگذار و رئیس جشنواره بین المللی قصه گویی اتریش و اشکان خطیبی، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، به عنوان داوران بخش بین الملل این جشنواره معرفی شدند.
گیتی خامنه، قصه گو و مجری نام آشنای برنامه های کودک و نوجوان علاوه بر قصه گویی، تجربه ساخت فیلم‌های کوتاه و نیمه‌بلند و نویسندگی و کارگردانی انیمیشن را در کارنامه خود دارد.
فولکه تگتهوف، قصه گوی حرفه ای، استاد دانشگاه و مدرس بین المللی قصه گویی است. او بنیانگذار جشنواره بین المللی قصه گویی اتریش، از معتبرترین جشنواره های جهانی قصه گویی است که 32 سال قدمت دارد. فولکه تا به امروز بیش از 4000 اجرا در کشورهای مختلف جهان داشته است.
اشکان خطیبی که از هنرمندان عرصه تئاتر کشور است در کنار بازیگری، کارگردانی و نویسندگی را نیز در رزومه کاری خود دارد، چندین سال است که به شکل حرفه ای برای نوجوانان 12 تا 17 سال دوره های آموزش بازیگری تئاتر برگزار می کند. وی همچنین نمایشنامه‌های «عشق وحشی» و «نفرین قحطی زدگان» از سم شپارد تحت عنوان «عشق و نفرین» را ترجمه کرده است.
مرحله نهایی بیست و دومین جشنواره بین الملیی قصه گویی از 26 الی 30 آذرماه در تهران، خیابان حجاب، مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.