رقابت 17 قصه‌گو در روز اول جشنواره قصه‌گویی خوزستان

1398/07/8

روز اول مرحله استانی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی خوزستان فردا (سه‌شنبه 9 مهرماه) ساعت 8 و 30 دقیقه با حضور 17 قصه‌گو در سالن شهید جمالپور اهواز آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی کانون خوزستان، این جشنواره در روز اول میزبان 17 قصه گوی برتر شهرهای مختلف استان خوزستان در بخش قصه‌گویی صحنه‌ای شامل زنان و مردان و دختران و پسران است.

در بخش صبح جشنواره، مرجان نوروزی زاده با «قصه تشتر»، فاطمه رشیدی با قصه «قلعه جنی»، مریم رضایی مهر با قصه «آسیاب بچرخ»، زهرا شوشتری با قصه «گوساله لجباز»، مهرناز شهرکی با قصه «تولد مار بوآ»، محدثه کلهر با قصه «آهوی گردن‌دراز»، فاطمه زیرک قشقایی با قصه «هشتگ خوشبختی»، پریسا مطویی با «قصه پند و پرنده»، زینب مقدم با قصه «هدیه تولد» و فاطمه جوکاری با قصه «چوب‌های روباه» به روی صحنه می‌روند.

سمیه قلاوند با قصه «پریا»، فروغ شاکریان با قصه «آرزوهای بزرگ»، محمدحسین زیرک قشقایی با قصه «شلغم پربرکت»، روژان شرف‌الدین با قصه «آرش کمانگیر»، ستایش یزدانی با قصه «امین‌ترین دوست»، سرا مزرعه با قصه «غصه بی شاخ و دم» و نرگس فکرنشان با قصه «نبرد گرد آفرید و سهراب» در نوبت عصر جشنواره قصه‌گویی می‌کنند.

قصه‌گوهای روز اول این جشنواره از شهرستان‌های بندر امام خمینی، بهبهان، ماهشهر، آبادان، اهواز، اندیمشک و خرمشهر هستند.

مسئولیت داوری این دوره از جشنواره به عهده حبیب پیام مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزه‌ی ادبیات بومی، لیلا قنواتی فرد کارشناس فرهنگی کانون خوزستان و فعال حوزه‌ی قصه‌گویی و هادی ملکی مدرس، بازیگر، کارگردان و نویسنده تئاتر و فیلم‌سازی گذاشته شده است.

گفتنی است، مرحله استانی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در روزهای 9 و 10 مهرماه 1398 از ساعت 8:30 الی 16:30 با حضور 32 قصه‌گو در سالن شهید جمال پور شهرداری اهواز، جنب فرمانداری برگزار می‌شود.