آذربایجان غربی میزبان برگزاری جشنواره بین المللی قصه گویی منطقه1 کشور

شمارش معکوس برای برگزاری مهمترین رویداد فرهنگی در کانون آذربایجان غربی

1398/09/3

مرحله منطقه ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در منطقه یک کشور روز شنبه مورخ 25 تا 26 آبان با حضور برگزیدگان پنج استان در کانون ارومیه برگزار می شود.به گزارش دبیرخانه بیست ودومین جشنواره بین المللی قصه گویی مستقر در ارومیه، مرحله منطقه ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در منطقه یک کشور 25 و 26 آبان با حضور برگزیدگان پنج استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی و به میزبانی شهر ارومیه در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری شهید رسول فرخی برگزار خواهد شد.
در این رخداد مهم فرهنگی 25 قصه گوی برگزیده از مرحله استانی در پنج استان از روز جمعه میهمان شهر زیبای ارومیه خواهند بود تا به رقابت با همدیگر بپردازند و با رای هیئت داوران 5 نفر بعنوان برگزیده در مرحله کشوری معرفی خواهند شد.
شایان ذکر است کانون آذربایجان غربی از هفته ها قبل آماده برگزاری این جشنواره می شود، و با بسیج کلیه امکانات ، نیروهای ستادی و مربیان قصد دارد تا به بهترین نحو ممکن این برنامه را به مرحله اجرا در آورد. گفتنی است از مورخه24 روز جمعه قصه گویان و میهمانان مدعو در محل اسکان پذیرش شده اند و مراسم افتتاحیه در ساعت8.30 مورخه25 روز شنبه با حضور مسئولان ستادی تهران و قصه گویان به طور رسمی آغاز خواهد شد. همچنین از دیگر برنامه های جنبی این جشنواره برگزاری نشست های تخصصی قصه گویی، حضور قصه گویان در مدارس و بازدید از بازار تاریخی ارومیه خواهد بود.