مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی:

قصه‌های جذاب و شیرین قرآنی را برای کودکان و نوجوانان بازگو کنید

1398/06/10

حجت الاسلام حسین کمیلی :خداوند در قرآن کریم به عنوان آخرین کتاب الهی در قالب قصه راه و روش زندگی را به خوبی برای انسان بیان کرده است که تأمل در آن، چراغ راه سعادت بشری است.

حجت الاسلام حسین کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز استان در دیدار با مدیر کل کانون با بیان این مطلب گفت: اهمیت قصه به عنوان یک ابزار مؤثر تربیتی و آموزشی همواره مورد توجه و تأکید اولیای تربیتی بوده است و قرآن کریم به عنوان یک کتاب اخلاقی و تربیتی، سرشار از قصه‌هایی است که در هدایت و اصلاح رفتار بشر نقش مؤثری دارد.

وی اضافه کرد: قرآن کریم با عباراتی ساده و قابل‌فهم برای عموم مردم به بیان سرگذشت پیشینیان پرداخته و می‌توان این قصه‌های جذاب و شیرین را با لحنی تأثیرگذار و متناسب با فهم کودکان و نوجوانان بازگو کرد.

حجت الاسلام کمیلی با قدردانی از برگزاری بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در سطح کشور گفت: با استفاده از هنر قصه‌گویی زمینه خودسازی و تربیت اجتماعی و دینی در کودکان و نوجوانان فراهم می‌شود.

طاهره حمیدی مدیر کل کانون استان نیز پیش از سخنان مدیر ستاد اقامه نماز استان گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی سال‌های اخیر با شعار «تمرین زندگی» تلاش کرده است تا مهارت‌های خوب زندگی کردن را در قالب فعالیت‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی به صورت غیر مستقیم به کودکان و نوجوانان آموزش دهد.

حمیدی با اشاره به این‌که گسترش و ترویج فرهنگ قصه‌گویی مهم‌ترین هدف این رویداد بزرگ فرهنگی است، خاطر نشان کرد: برگزاری جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی برای بیست دومین سال متوالی در سطح کشور فرصتی است تا مردم قصه‌ها و حکایت‌های زندگی خود را از دیروز تا امروز برای مخاطبان بیان کنند.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در ادامه‌ی سخنانش به معرفی این جشنواره و بخش‌های مختلف آن پرداخت.