فرماندار اهواز

قصه‌گویی برای حفظ فرهنگ و هویت یک ملت است

1398/07/9

جمال عالمی نیسی فرماندار اهواز معتقد است: یکی از اهداف قصه‌گویی آن است تا فرهنگ و هویت یک ملت زنده نگه داشته شود و به نسل‌های بعد انتقال پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی کانون خوزستان، این مدیر شهرستان در مراسم افتتاحیه بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی خوزستان که امروز 9 مهرماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: برای زنده نگاه داشتن هویت و فرهنگ یک ملت باید به مسایلی از جمله قصه‌گویی توجه شود زیرا توجه به این مهم و انتقال تجربیات گذشتگان به نسل‌های آینده می‌تواند زمینه‌ساز توسعه باشد.

فرماندار اهواز با بیان اینکه قصه یک نیاز روحی است، عنوان کرد: قصه‌گویی نیاز روحی انسان‌ها را مرتفع می‌کند و ازاین‌رو باید به مساله قصه‌گویی توجه جدی شود. همچنین یکی دیگر از اهداف قصه‌گویی حفظ فرهنگ و هویت جامعه و انتقال آن به نسل‌های بعد است.

عالمی نیسی ادامه داد: این کار را پیشینیان انجام می‌دادند تا هویت ملت در مقابل تهاجمات و آسیب‌های دشمنان مصون بماند و برای آیندگان حفظ شود. در این زمینه مقام معظم رهبری تأکید دارند تا مراقب این هجمه‌های دشمنان باشیم و فرهنگ اصیل ملت ایران را در مقابل این تهاجمات حفظ کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در قرآن کریم زیباترین قصه‌ها نقل شده است، گفت: زیباترین داستان‌ها به زیباترین شیوه‌ها و کلام‌ها نقل شده است.