قصه‌گویی نوجوانان به زبان فارسی و عربی در کانون حمیدیه

1398/06/1

در جشن قصه‌گویی مرکز فرهنگی هنری کانون حمیدیه اعضا نوجوان به زبان فارسی و عربی قصه گفتند.

به گزارش روابط عمومی کانون خوزستان، سمیره عنصری مسئول کانون حمیدیه دراین‌باره گفت: با هدف تشویق اعضا به شرکت در بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حمیدیه اقدام به برگزاری جشن کتابخانه‌ای قصه‌گویی به زبان فارسی و عربی کرد.
وی با اشاره به این‌که جشنواره قصه‌گویی فرصت مناسبی است تا نوجوانان در قالب قصه، آداب و رسوم و سنت‌های منطقه زندگی خود را به دیگر هم سن‌های خود معرفی کنند افزود: بر همین اساس جشن قصه‌گویی به زبان فارسی و عربی با حضور نوجوانان در کانون حمیدیه برگزار شد.
عنصری یادآور شد: در این جشن کتابخانه‌ای که نوجوانان با پوشش محلی قصه‌های خود را روایت کردند مربیان کانون همچنین آموزش‌های بیشتر در اجرای یک قصه‌گویی خوب را به نوجوانان آموزش دادند.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 21 تیرماه 1398 فراخوان بیست‌ودومین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی را با شعار «آینده ساختنی است» منتشر کرد و در آن در بخش صحنه‌ای از علاقه‌مندان به قصه‌گویی خواست تا ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ برای ثبت‌نام و بارگذاری فیلم قصه‌های خود به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.kanoonfest.ir مراجعه کنند.
همچنین در بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای نیز از علاقه‌مندان دعوت کرد تا فیلم قصه‌های خود را تا ۱۰ مهر ۱۳۹۸ در پایگاه جشنواره بارگذاری کنند.