مدیرکل کانون آذربایجان‌غربی؛

قصه‌، همچنان مخاطبان خاص خود را دارد

1398/09/10

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی، در آئین اختتامیه مرحله منطقه‌ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در ارومیه گفت: با وجود پیشرفت‌های نوین در عرصه تکنولوژی و ابزارهای رسانه‌ای، قصه همچنان علاقه‌مندان و مخاطبان خاص خود را دارد.

جواد زاهدی در آئین اختتامیه مرحله منطقه‌ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی، ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان استانی، ناظر جشنواره، هیأت داوران، قصه‌گویان، مدیران کل حاضر، اصحاب رسانه و عوامل اجرایی مرحله منطقه‌ای جشنواره ابراز امیدواری کرد تا ثبت فعالیت قصه گویی به عنوان میراث فرهنگی، معنوی و هنری، درهموارتر کردن مسیر تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان مورد توجه قرار بگیرد.

زاهدی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، امروز در بیست و دومین سال برگزاری جشنواره قصه گویی با کوله باری از تجربه، علم و عمل و کلاس قصه گویی، هنر ارتباطی چشم به چشم قصه گو و مخاطب و ۲۲ سال پشتوانه قضاوت و داوری، وظیفه ما را در قبال این نوع هنری افزون‌تر می کند. 

وی گفت: در طی دو روز برگزاری جشنواره، علاوه بر مخاطبان بخش آزاد و مربیان کانون، بیش از ۶۲۰ نفر از دانش آموزان مدارس ارومیه با حضور در سالن محل برگزاری جشنواره از نزدیک قصه‌ها را شنیدند.

در منطقه یک بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه‌گویی که به میزبانی ارومیه برگزار شد ۲۵ قصه گو از پنج استان آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین طی روزهای ۲۵ و ۲۶ آبان ۹۸ به قصه گویی پرداختند.

مراسم اختتامیه مرحله منطقه‌ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی رأس ساعت ۱۵ روز یکشنبه ۲۶ آبان در مجتمع شهید فرخی کانون آغاز شد که با معرفی و تقدیر از پنج برگزیده این مرحله از جشنواره به کار خود پایان داد.

گفتنی است: مرحله ملی و پایانی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی با حضور برگزیدگان مناطق پنجگانه کشور در آذرماه سال جاری به میزبانی تهران برگزار می شود.