استاندار یزد:

قصه باید سبب روشنگری و خلاقیت شود

1398/07/30

استاندار یزد بر ضرورت سرمایه‌گذاری بر قصه‌گویی به منظور پرورش فکر کودکان و نوجوانان تاکید کرد و گفت: قصه‌ای ارزشمند است که سبب روشنگری و خلاقیت شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان یزد، محمد علی طالبی در مراسم اختتامیه‌ی مرحله‌ی استانی بیست و دومین جشنواره‌ی قصه‌گویی استان یزد اظهار داشت: قصه و قصه‌گویی برای خوابیدن انسانها نیست بلکه برای بیدار شدن آن‌هاست.

وی بیان کرد: قصه یک ابزار هنری بسیار لطیف و هنری است که می‌تواند انسان‌ها را به بیداری و حرکت وا دارد.

طالبی تاکید کرد: قصه در پرورش روحیات خلاق و نقاد، نقش مهمی ایفا می‌کند و در این شرایط می‌توانیم امیدوار باشیم که قصه‌ها می‌توانند جایگاه خوبی داشته باشند و نقش خود را در پرورش فرزندان ما ایفا کنند.

استاندار یزد عنوان کرد: باید در راستای پرورش فکری کودکان و نوجوانان این سرزمین روی قصه و قصه‌گویی‌هایی که منجر به روشنگری و ایجاد خلاقیت می شود، سرمایه‌گذاری کنیم.

وی تصریح کرد: باید از این نگاه که قصه یک ابزار سرگرم کننده است فاصله بگیریم و نقش کارکرد آن را بسیار جدی‌تر و مهم‌تر ببینیم.

در این مراسم نرگس جعفری به نمایندگی از هیئت داوران جشنواره، به قرائت بیانیه‌ی بیست ودومین جشنواره‌ی قصه‌گویی استان یزد پرداخت.