قصه گویان برگزیده یزدی وارد مرحله ملی شدند

1398/08/20

مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی از 16 الی 23 مهرماه کار خود را در استان یزد آغاز کرد تا برگزیدگان مرحله صحنه ای خود را راهی مراحل منطقه ای و ملی کند.

بر اساس رای هیات داوران، اشرف ابراهیمی با قصه گویی کلاسیک، محمدکارگرشورکی با قصه چلچراغ  و طیبه جلال پور با قصه کل عنایت و پند درویش از بخش مادربزرگ ها و پدربزرگ ها به عنوان نفرات اول تا سوم وارد مرحله ملی شدند.

 

زهرا لازمی با قصه: بلندترین صدای  دنیا، ساغر دهقان با قصه آدم کوچولوی گرسنه و هانیه اعتمادیان با قصه: دزدی که خرشد از بخش دختران و پسران راهی مرحله ملی شدند.

 

همچنین در بخش زنان و مردان بالای 18 سال، پنج نفر توسط هیات داوران انتخاب شدند تا در مرحله منطقه ای حضور پیدا کنند. بر این اساس طاهره حاج حسینی با قصه سرکه ایسوندن اصول مخواد، حمیده حائری زاده مهریزی با قصه رضایت نامه، مهدیه کشوری مقدم  با قصه فرمان شاه،زهرا حبوباتی با قصه اون شب که بارون اومد موشه لب بوم اومد و زهرا دهستانی بافقی  با قصه حاکم نادان و دزد بدجنس  برگزیده شدند.

 

هیات داوران نوجوان استان یزد نیز در این مرحله منتخبین خود را به شرح زیر معرفی کردند:

 

بخش مادربزرگ ها و پدربزرگ ها

اشرف ابراهیمی با قصه:قصه گویی کلاسیک

 

بخش زنان و مردان:

طاهره حاجی حسینی با قصه سرکه ایسوندن اصول مخواد

 

گفتنی است بر اساس رای هیات داوران محمد ابریشمی با قصه فضانورد از بخش مادربزرگ ها و پدربزرگ ها، سجاد اسماعیلی با قصه : گندم گل گندم، محمدطاها اعتمادیان با قصه : تس پس مل، عارفه جعفری با قصه : نبرد سهراب و گردآفرید، مهسا دستخوان با قصه : دیو دیگ به سر، فهیمه ذاکری با قصه : آش کشک خاله، ریحانه عباسی با قصه : دختر پادشاه، ساجده قاسمی با قصه : نقل رستم و تهمینه در بخش دختران و پسران؛ نادیا بوستانی با قصه: آخ دلم بی قرار عشقه آخ دلم، فاطمه بحرانی  با قصه: تو برای من بهترینی، نعیمه بیدمشکی  با قصه: شانسی شانسی، مصطفی حدادی با قصه: دختر، فریبا قیومی زاده با قصه: گیس مروارید، فرزانه قاسمی با قصه جیگی جیگی ننه خانم، روح الله پوررضا با قصه ضربه کاری، نعیمه جدی با قصه تولد یک قصه، مهدیه آرایی با قصه تنهایی حاجی ننه، منصوره خلیلی با قصه نه دردش درد آدمیزاده نه غذاش غذای آدمیزاده، سمیه فلاح تفتی با قصه قطره طلایی و اکرم السادات حیدری با قصه مورچه خاک به سر کک به تنور از بخش زنان و مردان شایسته تقدیر شناخته و معرفی شدند.