از 14 تا 16 مهر با حضور 34 قصه‌گو از سراسر استان برگزار می‌شود

مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در قزوین

1398/07/2

با برپایی نشست راهبردی مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین، زمان و شیوه اجرای این رویداد فرهنگی مشخص شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین، در تاریخ 2 مهر 1398، نشست راهبردی مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در استان قزوین برای برنامه ریزی و هماهنگی نهایی برگزار شد.
در این نشست که با حضور «مژده اروجی» مدیر کل کانون استان و دیگر همکاران دست اندرکار این جشنواره برگزار شد، درباره مراحل و شیوه برگزاری این جشنواره، برنامه‌های جنبی و سایر مقدمات این مراسم، رایزنی انجام شد.
برگزاری یک کارگاه آموزشی و مراسم افتتاحیه انجمن قصه‌گویی استان ، از برنامه‌های جنبی این جشنواره به شمار می‌آید.
بر این اساس، با پایان یافتن جشن‌های قصه‌گویی که تا 10 شهریور در همه مراکز فرهنگی و هنری استان برگزار شد،34 قصه‌گو به مرحله استانی راه پیدا کردند که از 14 تا 16 مهر طی یک جشنواره استانی در سالن نمایش مرکز فرهنگی و هنری مجتمع کانون با روایت قصه‌های شنیدنی، برای راه‌یابی به مرحله منطقه‌ای این جشنواره به رقابت می‌پردازند.
در این جشنواره قصه‌گویان منتخب جشن‌های قصه‌گویی استان و نیز منتخبان قصه‌گویی که اقدام به بارگذاری قصه‌های خود در سایت جشنواره قصه‌گویی (kanoonfest.ir) کرده‌اند، حضور خواهند داشت.
مرحله‌ نهایی بیست و دومین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی آذرماه ۹۸ همزمان با شب یلدا با حضور قصه‌گویان برتر ایران و کشورهای خارجی در تهران برگزار می‌شود.
گفتنی است، شناخت و پرورش استعدادهای علاقه مندان به هنر قصه‌گویی، استفاده از این هنر برای حفظ و انتقال آموزه‌های تربیتی، اخلاقی و دینی و توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی از اهداف برگزاری این جشنواره در کانون به شمار می آید.