هفت انجمن قصه گویی در هفت منطقه استان مرکزی

1398/05/31

به همت انجمن قصه گویی شاخه استان مرکزی نشست تخصصی قصه گویی ویژه مربیان قصه گو در7 منطقه استان مرکزی با حضور مربیان فرهنگی، هنری ،ادبی و همکاران خدمات برگزارمی شود.

به گزارش دبیرخانه بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی با همت انجمن قصه گویی شاخه استان مرکزی نشست تخصصی قصه گویی ویژه مربیان فرهنگی ، هنری ، ادبی و همکاران خدمات قصه گو در استان مرکزی برگزار می شود.

قنبری مدیر کل کانون گفت: قصه ها زندگی آدم را عوض می کنند. قصه ها به زندگی معنا می دهند. دنیای امروز اما دنیای بی قصه است دیروزها ، مردم زندگی را از قصه ها می آموختند و آرزوها و رویاهایشان را در قصه ها برآورده می کردند.مردم حتی دین و آیین شان را هم از زبان قصه ها می دیدند و می شنیدند قصه پیامران و امامان ، تعزیه از شیوه های اجرای قصه بود ، مردم چنان با تعزیه یکی می شدند که انگار آن جا کربلاست و آن لحظه عاشورا.

وی گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سالهاست که تلاش می کند این سنت قدیمی زیبا را زنده نگه دارد و هدف از تشکیل انجمن های قصه گویی را ترویج فرهنگ قصه گویی و تربیت قصه گویان برای انتقال تجربه و مفاهیم آموزشی به دیگران می باشد.

مهدوی رابط جشنواره قصه گویی گفت:به منظور کیفیت بخشی به  این نشست در 7 منطقه استان 7 نشست  برگزارخواهد شد

 اولین نشست تخصصی ویژه کارکنان قصه گوروز چهارشنبه 30 مرداد در ساوه با حضور مربیان شرکت کننده در جشنواره قصه گویی از مراکز شماره 1و 2 ساوه، یل آباد، طراز ناهید و زاویه برگزار شد.

 مهدوی کارشناس مسول فرهنگی استان در این نشست به تبیین اصول و فنون قصه گویی ، آشنایی مربیان با شیوه نامه و اهداف جشنواره قصه گویی امسال  پرداخت.

 در ادامه مربیان به قصه گویی پرداختند و قصه گویی آنها توسط سایر مربیان ارزیابی شد