پایانی خوب برای جشن‌های قصه گویی در کانون استان قزوین

1398/06/10

جشن‌های قصه‌گویی در مراکز فرهنگی و هنری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین، با روایت چندین قصه خوب و شنیدنی توسط اعضا و بزرگترها پایان رسید.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین، براساس برنامه‌ریزی دبیرخانه استانی جشنواره قصه‌گویی، جشن‌های قصه‌گویی در مراکز فرهنگی و هنری کانون استان قزوین از بیستم مرداد 1398 آغاز شد و تا هفتم شهریور ادامه داشت.
جشن قصه گویی مرکز آبیک شماره یک، با حضور پر شمار اعضا کودک و نوجوان مرکز و والدین اعضا و با حضور «سید محمد موسوی »رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبیک و کارشناسان فرمانداری، بهزیستی و ارشاد این شهرستان برگزار شد.
در این برنامه 13 نفر از اعضای کودک و نوجوان و نیز مادران قصه گوی اعضا به قصه گویی پرداختند. در پایان به همه قصه گویان هدایایی تقدیم شد.
جشنواره قصه گویی مرکز فرهنگی و هنری آوج، با حضور اعضا و شماری از مادران برگزار شد.
45در این برنامه 17 شرکت کننده برای 47 مهمان این برنامه قصه‌گویی کردند.
اجرای نمایش،شعرخوانی و موسیقی،از فعالیت‌های دیگر این برنامه بود.
جشن قصه گویی مرکز خاکعلی در سوم شهریور، برگزار شد.کارگاه هنری ساخت کارت هدیه برای شرکت کنندگان، اهدای جایزه و گفتگو درباره راهکارهای افزایش مهارت اعضا برای قصه‌گویی، از بخش‌های دیگر این برنامه بود.
جشن قصه گویی مرکز تاکستان شماره یک،با حضور 50 عضو و شماری از خانواده‍‌‌ها برگزار شد.
جشن قصه گویی مرکز فرهنگی هنری آبیک شماره دو نیز در سوم شهریور با شرکت 20 عضو نوجوان برگزار شد.
مدیر کتابخانه های عمومی آبیک و شماری از کارشناسان فرمانداری و واحد ستاد کانون استان از جمله مکهمانان این مراسم بودند.
گفتنی ست «لیلا ابراهیمی» مربی فرهنگی کانون استان که در چندین مرحله از جشنواره‌های قصه‌گویی برگزیده شناخته شده است، داوری این برنامه را برعهده داشت و برای کیفی‌تر شدن قصه‌گویی اعضا راهنمایی هایی را به آنها ارائه کرد.
این جشنواره با معرفی قصه گویان برتر در هر گروه سنی ، به کار خود پایان داد.
در مرکز فرهنگی و هنری سگزآباد هم جشن قصه‌گویی با شرکت 12 عضو نوجوان برگزار شد.
گفتنی است این جشن‌ها در استقبال از برگزاری بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه‌گویی، با حضور داوران منتخب استانی، برای انتخاب برگزیدگان مرحله کتابخانه‌ای جشنواره استانی قصه‌گویی برگزار شد.
برگزیدگان این مرحله، پس از داوری نهایی به مرحله استانی راه پیدا می کنند.