در سومین نشست اعضا عنوان شد:

پیش‌بینی برنامه‌های انجمن قصه‌گویی در کانون سمنان

1398/06/2

سومین نشست اعضای دبیرخانه‌ی استانی جشنواره‌ی قصه‌گو‌یی در کانون پرورش فکری سمنان برگزار و درخصوص برنامه‌های انجمن قصه‌گویی تصمیم‌سازی شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان سمنان، در سومین نشست اعضای دبیرخانه‌ی استانی بیست‌ودومین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی سمنان درخصوص برنامه‌های پیشنهادی انجمن قصه‌گویی، تصمیم‌سازی شد.


سکینه پارسا کارشناس فرهنگی و دبیر اجرایی جشنواره استانی قصه‌گویی در ایتدای این نشست به ارائه گزارشی از اقدامات انجام‌شده از سوی اعضای دبیرخانه پرداخت و پیشنهادهای خود را پیرامون زمان، مکان، محتوای برنامه‌های راه‌اندازی انجمن و هم‌چنین برگزاری جشن‌های قصه‌گویی در سراسر استان بیان کرد. 

گفتنی است؛ بیست‌ودومین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی در کانون پرورش فکری با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی، ایجاد زمینه برای ارتقای دانش نظری و تبادل تجربیات مفید و مؤثر میان قصه‌گویان ایرانی و خارجی، کارشناسان و استادان حوزه‌ی قصه و قصه‌گویی، احیای سنت قصه‌گویی با حضور اقشار مختلف مردم و قصه‌گویان در جشنواره(دختران و پسران ۱۲ تا ۱۸ سال، زنان و مردان ۱۸ سال به بالا، مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها) برگزار می‌شود.


این جشنواره در دو بخش قصه‌گویی صحنه‌ای و قصه‌گویی ۹۰ ثانیه‌ای برگزار و علاقه‌مندان در بخش صحنه‌ای تا ۱۷ شهریور و بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای تا ۱۰ مهر ۱۳۹۸ فرصت دارند فیلم‌های قصه‌گویی خود را در پایگاه جشنواره بارگذاری کنند.