امروز با اجرای خیابانی

کارناوال عروسکی جشنواره قصه گویی پایتخت نشینان را به وجد آورد

1398/10/18

کارناوال عروسکی روز سه شنبه 26 آذرماه همزمان با نخستین روز از بیست و دومین دوره جشنواره بین المللی قصه گویی از مقابل در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرای خود را آغاز کرد.

این کارناوال با ۸عروسک غول پیکر و ۶عروسک تن پوش با اجرای موسیقی زنده بومی استان های کشور و پخش موسیقی آثار تصویری برجسته در حوزه کودک از جمله، «یکی بود یکی نبود»،«خونه مادر بزرگه»، «شهر موش ها»،«قصه های تا به تا» و ... به سمت پارک لاله حرکت کرد که این برنامه با استقبال بالای مردم مواجه شد.
سنین مختلف و به ویژه کودکان در بین عروسک ها و روبان های رنگی چرخان در هوا، مجذوب و همراه کارناوال شدند.
جمعیت زیادی همراهان کارناوال بودند و به فیلمبرداری از کارناوال پرداختند، اما کودکان به عنوان مخاطبان اصلی این کارناوال هیجان زده از حرکت عروسک های غول پیکر به همخوانی با موسیقی ها سرگرم بودند.
عروسک گردان ها در حالیکه در طول مسیر با کودکان ارتباط برقرار می کردند و پس از رسیدن به پارک لاله نمایش موزیکال «بابابزرگ و ترب» را در فضای ورودی این پارک اجرا کردند.
این اجرا بر اساس قصه های فولکلور و با پیام همدلی هر روز در پارک لاله اجرا خواهد شد.
همچنین تعدادی از عروسک های غول پیکر لباس قومیت های مختلف ایران را به تن داشتند که این اتفاق با هدف آشنایی کودکان با اقوام ایرانی و ارائه تصویری از اتحاد قوم ها در ذهن کودکان انجام شد.
بعد از اجرای نمایش «بابا بزرگ و ترب» کودکان دور شخصیت های این نمایش جمع شدند و ترانه هایی با مضمون معرفی اقوام خواندند.
کارناوال عروسکی همزمان با بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی هر روز ساعت ۱۰ و ۱۵ از مقابل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حرکت می کند.
بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی از 26 تا 30 آذر درمرکز آفرینش های کانون پرورش فکری کودکان در حال برگزاری است.