معاون امور اقتصادی و هماهنگی استاندار کردستان در آئین اختتامیه جشنواره قصه گویی در سنندج:

کودکان و نوجوانان امروز نیازمند آشتی دوباره با قصه گویی هستند

1398/07/10

معاون امور اقتصادی و هماهنگی استاندار کردستان گفت: تاثیر قصه‌گویی در طول تاریخ در تربیت کودکان و نوجوانان برکسی پوشیده نیست از این رو وضعیت کنونی امروز گویایی تشنگی این قشر برای آشنایی با این هنر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کرسدتان ، حسین فیروزی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه‌گویی کردستان اظهار داشت: کودکان و نوجوانان امروز نیازمند آشتی دوباره با قصه‌گویی هستند که این مسئولیت مهم بر عهد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نهادهای فرهنگی کشور است.
فیروزی در ادامه سخنانش را با یکی بود یکی نیود شروع کرد و افزود: ۲۲ سال پیش فرزند قصه‌گویی به درستی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان متولد شد، و این فرزند امروز ۲۲ ساله شده که باید با تقویت و حمایت کردنش او را به جایگاهی برسانیم که بیش از پیش شاهد شکوفایی و رونق قصه گویی باشیم .
وی خاطر نشان ساخت: قرآن با قصه شروع شده و این نشان از این است که خالق زمین و آسمان برای اینکه فلسفه زندگی را به بندگانش بیاموزد برایشان قصه گفت و قصه های مختلف از انذار، بشارت، خبر خوب، هدایت و راهنمایی و هر آنچه لازم است در قصه آمده است بنابراین این مولود زیبا تولد زیبایی داشته و امسال بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود و پرورش فکری کودکان و نوجوانان با قصه بهتر انجام میگیرد.
فیروزی با بیان اینکه انسان‌های پیر دانا هستند و پیرهای قصه گو داناتر یادآور شد: حضور ۲۱۰ قصه گویی کردستان در این جشنواره به این معناست که در این استان ۲۱۰ مرکز توسعه و الهام با کمترین هزینه در حال آموختن راه درست زندگی به کسب آینده هستند.
وی خواستار توسعه قصه‌گویی در استان شد و اظهار داشت: امیدواریم با حمایت های کانون این شاخه از فرهنگ غنی ایران بیش از پیش در استان توسعه یابد زیرا از نیازهای اساسی تربیت کودکان است.