مدیر کل کانون استان کردستان در اختتامیه مرحله استانی جشنواره قصه گویی گفت:

211 قصه گوی کردستانی در جشنواره شرکت کردند

1398/07/10

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان نیز در آیین اختتامیه مرحله استان جشنواره قصه گویی در سنندج گفت: ۲۱۱ کردستانی در مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی شرکت داشتند که ۳۵ قصه گو به مرحله نهایی استانی راه یافته اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان ، سهیلا شیخی در سخنانی افزود: اولین و بزرگترین قصه گوی عالم بشریت خالق یکتاست و قصه گویی از فرهنگهای دیرین بشری و از دیرباز پدربزرگ و مادربزرگ ها و پدران و مادران برای هدایت و راهنمایی فرزندانشان از قصه گویی استفاده می کردند.
شیخی خاطر نشان ساخت: قصه گویی، ماهیت و ظرفیتی دارد که مفاهیم در قالب آن به صورتی تاثیرگذار و سازنده بکار می رود مفهیمی مثل دوستی، صبر، امید و غیره در قصه ها به روش خلاقانه توسط قصه گو مطرح می شود و در روح و جان قصه گویان اثر می گذارد .
وی در ادامه عنوان کرد: آنچه که امروز رسالت ما متولیان کار برای کودکان و نوجوانان است امیدآفرینی برای ساختن آینده ای بهتر و ایجاد شرایط خوب زندگی است و بنا به ضرورت و اهمیت قصه گویی در دنیای کودکان و نوجوانان بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی مرحله استانی طی دور روز با شعار آینده ساختنی است در سنندج برگزار شد.
سهیلا شیخی اظهار داشت: در دوره بیست و دوم جشنواره قصه گویی کردستان رامین شیخ الاسلامی، مرجان کامیاب، نادیا حمزه کرمی، مهشید افراسیابی، محمد محمد سلیمی و صدف بابایی راه یافتگان به مرحله استانی بیست و دومین جشنواره قصه گویی را انتخاب و معرفی کردند.